Faaliyetlerimiz

 • Geleneksel Cuma Konferansları

  İzmir Şubesi tarafından geleneksel olarak uzun yıllardır cuma akşamları şubemizde yapılmakta olan konferanslardır. Uzman konuklarımızın vermiş olduğu konferanslar ile İzmir düşünce ve fikir hayatında bir etki yaratmaya yıllardır gayret etmekteyiz.

 

 • Yemekli Toplantılar

  Cuma Konferansları ile ele alamadığımız, daha uzun ve derinlemesine değerlendirilmesi gereken konuların konuşulduğu; konu üzerindeki uzmanlığı ulusal anlamda bilinen konuklarımızın katılım gösterdiği, genellikle otellerde gerçekleştirdiğimiz özel yemekli toplantılardır.

 

 • Panel – Sempozyum

  Toplumumuz için önem arz ettiğine inandığımız, üzerinde detaylıca çalışılması, birden fazla uzmanın görüşünden faydalanmamız gereken durumlarda İzmir Türk Ocağı olarak halka açık ve ücretsiz panel ve sempozyumlar tertip ediyoruz.

 

 • Kurslar ve Geziler

  İzmir Türk Ocağı olarak ihtiyaç ve imkanlar dahilinde kurslar düzenliyoruz. Bugüne kadar Osmanlıca, Rusça, fotoğrafçılık gibi bir takım kurslar düzenlenmiştir. Ayrıca zaman zaman düzenlemiş olduğumuz geziler ile kültürümüz açısından önemli ve tarihi öneme sahip yerleri ziyaret ediyoruz. Özellikle genç arkadaşlarımız ile birlikte piknikler düzenleyerek yılın yorgunluğunu birlikte atıyoruz.